Mirta Štiks i Fran Šoš najbolji sportaši 2017.

Mirta je protekle godine osvojila 6 odličja - 4 zlatne te po jednu srebrnu i brončanu medalju i postala državna prvakinja u uzrastu kadetkinja za 2017. godinu. Rođena 2. travnja 2000. godine, hrvanje je počela trenirati s 8 godina, kada je krenula u osnovnu školu i uz brata redovito je dolazila na treninge, u vrijeme kada u klubu nije bilo puno djevojčica zaiteresiranih za hrvanje. Redovnim treniranjem i zalaganjem već na prvim natjecanjima pokazala se kao perspektivna hrvačica osvajajući mnogobrojna odličja na državnim prvenstvima. Mirta je danas sedmerostruka prvakinja Hrvatske i od 2016. uvrštena je u žensku hrvatsku hrvačku reprezentaciju, gdje dostojno predstavlja Hrvatsku, hrvački klub Fami i svoj grad Donji Miholjac. Protekle je godine osvojila tri prva mjesta, dva na prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje u Zagrebu i Ludbregu, te 1. mjesto na Međunarodnom turniru u Ludbregu. Kao reprezentativka Hrvatske u godinu dana osvojila je 12. mjesto na Međunarodnom turniru u Austriji, 2. mjesto u Italiji, 15. mjesto na Europskom prvenstvu u Sarajevu, 5. mjesto na Prvenstvu Balkana u Sloveniji, te 1. i 3. mjesto na Međunarodnim turnirima u Beogradu i Austriji.

Fran Šoš je odličan učenik 1. razreda Opće gimnazije u Donjem Miholjcu i polaznik 4. razreda osnovne glazbene škole gitare, ali šah mu je prva ljubav. Višestruki je prvak Osječko-baranjske županije te prvak Slavonije i Baranje. Iako svojim godištem pripada kadetskoj kategoriji šahista, nastupio je i za seniorsku ekipu Šahovskog kluba Donji Miholjac u 3. ligi Istok - B i sedmoplasirani je senior u ligi u konkurenciji 90 igrača. U protekloj godini Fran je na kadetskom prvenstvu u Trogiru osvojio 3. mjesto, baš kao i na brzopoteznom seniorskom turniru u Belišću i seniorskom međunarodnom šahovskom turniru u Harkanyu. Na otvorenom kadetskom prvenstvu grada Donjeg Miholjca bio je četvrti, a na brzopoteznom seniorskom šahovskom prvenstvu u Osijeku dobio je nagradu kao najbolje plasirani junior na turniru. Na jakom kadetskom turniru u Đakovu osvojio je 5. mjesto, baš kao i na brzopoteznom seniorskom turniru Shuster mat u Donjem Miholjcu, gdje je proglašen i najboljim kadetom na turniru. Kao kruna uspješnih nastupa u godinu dana dolazi činjenica da je 2017. završio kao treći najuspješniji kadet u Hrvatskoj, na rejting listi Hrvatskog šahovskog saveza.